Tablica Mendelejewa - nowe pierwiastki

Międzynarodowa Unia Chemii Czystej i Stosowanej – IUPAC, jak również Międzynarodowa Unia Fizyki Czystej i Stosowanej – IUPAP, uznało cztery nowe pierwiastki:

- Ununtrium - Uut,

- Ununpentium - Uup,

- Ununseptium - Uus,

- Ununoctium – Uuo.

Nowe pierwiastki posiadają liczby atomowe od 113 do 118. Zostały one stworzon

Więcej

Zagrożenia chemiczne i ich przeciwdziałania: Polska - Norwegia

Zagrożenia w zakresie problemów klimatycznych oraz związanych z przemysłem sprawiły, że powstało polsko-norweskie konsorcjum ICENIL. Ma ono za zadanie zająć się tego typu problematyką i skutecznie jej przeciwdziałać.

Ma to wiązać się między innymi z zastosowaniem rozwiązań, które mają być przyjazne dla środowiska naturalnego w postaci odpowiednich te

Więcej

CEEP i rządowe decyzje w sprawie systemu handlu emisjami

Do trybunału Sprawiedliwości UE ma trafić polski pozew, dotyczący stwierdzenia nieważności ustanowienia rezerwy stabilności rynkowej dla europejskiego systemu handlu emisjami. Tak zapowiedział polski rząd.

Jak ocenia CEEP – Central Europe Energy Partners, jest to bardzo dobra decyzja.

Decyzje mające na celu zmniejszenie emisji gazów, nie zawsze idą w

Więcej

Beauty Innovations 2016 - konferencja w Łodzi

Już w dniu 10 marca 2016 roku w Łodzi w Hotelu DoubleTree by Hilton odbędzie się kolejna edycja Forum Branży Kosmetycznej – Beauty Innowavations. Dla wielu firm oraz osób to doskonałe miejsce do tego, by nawiązać współpracę i poznać inne, ciekawe spojrzenie na daną tematykę. Program zakłada szereg rozmaitych konferencji i wykładów, których autora

Więcej